Demoty

Napisane przez dnia 27 lipca, 2011 w Stomatologia | Brak komentarzy

Dbamy o zęby, czyli higiena jamy ustnej

Jama ustna (tutaj) – o jej dobrej kondycji świadczą czyste, zadbane, zdrowe zęby, zaróżowione dziąsła, które nie krwawią podczas szczotkowania. Zdrowa jama ustna poza wymienionymi wyżej elementami, wyróżnia się także świeżym oddechem.Zdrowe zęby to nie tylko…

Zdrowe zęby to nie tylko lepsze samopoczucie i piękny wygląd, ale też poprawna wymowa i zapewnienie prawidłowego spożywania posiłków. Dlatego też higiena w jamie ustnej jest kwestią niezwykle ważną, której to poświęca się coraz więcej czasu. Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie higieny jest szczotkowanie. Odpowiednie szczotkowanie usuwa płytkę nazębną, resztki pokarmowe i naloty. W ten sposób zostaje ograniczone ryzyko rozwoju próchnicy, chorób przyzębia i dziąseł.

Pamiętajcie, że to, czym szczotkujecie zęby jest równie ważne, co sama czynność. Należy korzystać tylko i wyłącznie z własnej szczoteczki, którą co 3 miesiące wymieniamy na nową. Czynność szczotkowania powinno się wykonywać minimum 2 razy dziennie, przez ok. 3 minuty. Higiena w jamie ustnej będzie odpowiednia jeśli poza myciem zębów, będziecie używać nici dentystycznych i płynu do płukania jamy ustnej.

Ten ostatni zapewnia doskonałe czyszczenie, bowiem dociera w miejsca i szczeliny, do których nie jest w stanie dotrzeć ani szczoteczka, ani też nić dentystyczna. Jama ustna wymaga również regularnych wizyt u dentysty. Przynajmniej raz na pół roku powinniście odwiedzić swojego lekarza.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>