Demoty

Napisane przez dnia 31 stycznia, 2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Dbaj o zdrowie, nie daj się przeziębieniu!

Szybkimi krokami zbliża się zima, a co za tym idzie, dni mokre i chłodne. W tym okresie wielu z nas podupada na zdrowiu, szaleje przeziębienie i grypa. Nic zatem dziwnego, że czujemy się osłabieni i ciężko nam wykonywać swoje codzienne obowiązki. Warto więc zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie, o których trzeba pamiętać szczególnie zimą: zdrowym odżywianiu i skutecznym leczeniu przeziębienia.


kaszel u dziecka

Foto: pixabay.com

Co ciekawe, obie te sprawy mają ze…

Co ciekawe, obie te sprawy mają ze sobą wiele wspólnego. Odpowiednia dieta pozwala naszemu organizmowi korzystać ze składników odżywczych, jakie znajdują się w produktach, które spożywamy. Są to witaminy, węglowodany, minerały i tym podobne. Składniki te sprawiają, że jesteśmy silniejsi, bardziej energiczni, ale przede wszystkim odporniejsi na różnego rodzaju bakterie i wirusy, których nie brak w naszym otoczeniu.

przeziębienie

Foto: pixabay.com

Zdrowe odżywianie ma więc nierozerwalny związek z prawidłowym działaniem naszego systemu immunologicznego. Zimą powinniśmy jeść więcej produktów bogatych w białka, gdyż są one pożywne i syte. Nie możemy zapominać o owocach i warzywach, gdyż są bogate w witaminy. Jeśli nie mamy możliwości jeść ich w świeżym wydaniu, możemy korzystać z mrożonek. Dbając o właściwe żywienie, możemy uchronić swój organizm przed osłabieniem. Ale co zrobić, gdy jednak dopadną nas objawy przeziębienia, takie jak gorączka, katar, ból gardła i kaszel. Jak szybko wyleczyć przeziębienie.

W tym wypadku również warto sięgnąć po naturalne składniki, takie jak miód, czosnek, cebula, imbir czy sok z czarnego bzu bądź lipy. Znanym specyfikiem na ból gardła i kaszel jest syrop domowy przygotowany z czosnku, miodu i cytryny. Na katar warto zaś stosować inhalacje przygotowane na przykład z eukaliptusowego olejku eterycznego i wody. Jeśli dbamy o swoje zdrowie, będziemy czuć się silni i gotowi do pracy.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>