Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Dzieci | 1 komentarz

Czym jest owulacja?

Jajeczkowanie czyli owulacja występuje u kobiet oraz innych samic ssaków. Jest to pewien proces, który polega na wytwarzaniu komórek jajowych, czyli gamet żeńskich.W trakcie tego procesu pęka tak…

W trakcie tego procesu pęka tak zwany pęcherzyk Graafa. Owulacja polega na tym, że do jajowodu uwalniana jest wtedy komórka jajowa, która może być zapłodniona. Wydzielany jest także hormon, który hamuje uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Owulacja u kobiet powtarza się cyklicznie co dwadzieścia osiem do trzydziestu pięciu dni i ma miejsce mniej więcej między trzynastym a piętnastym dniem przed pojawieniem się krwawienia miesiączkowego.

U niektórych osób owulacja może wywoływać…

U niektórych osób owulacja może wywoływać tak zwany ból owulacyjny. Jest on spowodowany niewielkim krwawieniem z pękającego pęcherzyka Graafa i krzepnięciem tej krwi w jamie otrzewnej. Ból owulacyjny może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin, choć zdarza się, że trwa nawet dwa lub trzy dni. Owulacja w niektórych przypadkach może przybrać formę tak zwanej superowulacji, czyli uwolnienia w jednym czasie kilku, a nawet kilkunastu komórek jajowych.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 31/07/2011

    Owulacja jest bardzo ważna dla kobiety, ponieważ wtedy może ona zajść w ciąże. Jeśli kobieta się stara o dziecko to w tym czasie może dojść do zapłodnienia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>