Demoty

Napisane przez dnia 1 grudnia, 2011 w Dzieci | 1 komentarz

Czy testy ciążowe są wiarygodne?

Testy ciążowe to bardzo przydatne narzędzie pozwalające na wstępną i szybką weryfikację informacji związaną z tym, czy podczas stosunku doszło do zapłodnienia. Wiadomo bowiem, że od zaniku miesiączki, która zwiastuje ciążę do pierwszej wizyty ginekologicznej zwykle mija sporo czasu.Galeria

A kobieta trzymana w niepewności być nie może, szczególnie jeśli na dziecko czeka z utęsknieniem. Wiele kobiet zastanawia się jednak czy wyniki testu ciążowego są na tyle wiarygodne, by można było się nimi sugerować. Okazuje się, że tego rodzaju narzędzia są pomocne, jednak nie zawsze można traktować je jako „wyrocznię”. Warto pamiętać, że wyniki testu ciążowego mogą być obarczone błędem i o tym między innymi wspomina producent w dołączonej do opakowania ulotce. Trzeba także wiedzieć, że wyniki testów ciążowych mogą zostać zaburzone przez wiele czynników, w tym nieprawidłowe przeprowadzenie testu.

Wyniki testu ciążowego mogą być…

Wyniki testu ciążowego mogą być mało wiarygodne, jeśli test został wykonany zbyt wcześnie, kiedy to stężenie hormonu ciążowego jest jeszcze niewielkie i niewykrywalne przez test. Powodem fałszywego wyniku może być również choroba czy przyjmowanie niektórych leków. By potwierdzić wyniki testu ciążowego, warto więc wybrać się do ginekologa bądź zdecydować się na badania krwi.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 04/12/2011

    Mają bardzo wysoką wiarygodność. Rzadko zdarza się, że wynik testu wychodzi nieprawidłowy, a najczęściej jest to spowodowane przyczynami wymienionymi w artykule.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>