Demoty

Napisane przez dnia 12 marca, 2012 w Dzieci | 1 komentarz

Ciaza objawy: subiektywne, obiektywne oraz pewne
objawy ciąży

Foto: pixabay.com

Spóźnia ci się okres i podejrzewasz, że możesz być w ciąży. Zanim zrobisz test ciążowy poobserwuj przez kilka dni swój organizm. Istnieje bowiem wiele objawów mogących wskazywać na to, że za kilka miesięcy zostaniesz mamą. Jakie więc mogą być objawy ciąży. Możemy je podzielić na trzy zasadnicze kategorie.Ciąża objawy, które jej towarzyszą możemy podzielić…

Ciąża objawy, które jej towarzyszą możemy podzielić na te subiektywne, obiektywne oraz pewne. Do pierwszej z wymienionych grup zaliczyć możemy następujące objawy ciąży: senność, częste zmęczenie, apatia, rozdrażnienie oraz zmiany nastroju. Ponadto o tym, że niedługo zostaniesz mamą może świadczyć zbyt częste oddawanie moczu, pojawiające się zaparcia lub wzdęcia. Także mdłości i wymioty( szczególnie poranne )lub nieznacznie podwyższona temperatura ciała mogą stanowić subiektywne objawy ciąży.

ciąża objawy

Foto: pixabay.com

Ciaza objawy o charakterze obiektywnym to…

Ciaza objawy o charakterze obiektywnym to z kolei – oprócz wspomnianego na samym początku barku okresu – nieznaczne powiększenie macicy( związane z zagnieżdżeniem się w jej wnętrzu zarodka ), a także zasinienie szyjki macicy( które zaobserwować możemy mniej więcej od trzeciego lub czwartego tygodnia ciąży ). Trzecia, ostatnia już grupa to pewne objawy ciąży takie jak: wyczuwalny ruch oraz tętno płodu oraz zaobserwowanie zarodka podczas badania USG.

co na zaparcia

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 06/04/2012

    Każda kobieta ma inne objawy w czasie ciąży. Większość kobiet, na początku ciąży wymiotuje. Najważniejsze jest, żeby kobieta w ciąży chodziła regularnie do ginekologa na badania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>