Demoty

Napisane przez dnia 29 lipca, 2011 w Medycyna | 1 komentarz

Brak okresu a drastyczne odchudzanie

Dla wielu kobiet brak okresu oznacza jedno, czyli ciążę. Trzeba jednak mieć świadomość, że zatrzymanie miesiączki może wiązać się także z innymi przyczynami, wśród których najczęściej zdarza się drastyczne odchudzanie.Brak okresu jest typowy dla nastoletnich dziewcząt,…

Brak okresu jest typowy dla nastoletnich dziewcząt, które za wszelką cenę chcą wyglądać jako modelki z okładek wielu czasopism. Tymczasem ich wygląd to „robota” Photoshopa, a nie efekt diety odchudzającej. Warto wiedzieć, że brak okresu wywołany drastycznym spadkiem masy ciała to sygnał, że w organizmie zachodzą zmiany hormonalne, które mają zapobiec ewentualnemu zajściu w ciążę. Wychudzony organizm nie stanowi dobrych warunków dla rozwoju płodu. Okres może powrócić, gdy dziewczyna przytyje, zgodnie z wartością BMI.

Niestety u niektórych dziewcząt nawet po przytyciu…

Niestety u niektórych dziewcząt nawet po przytyciu brak okresu będzie się utrzymywał. Wówczas nie należy bagatelizować tego problemu, tylko należy wybrać się do ginekologa. Może się bowiem okazać, że koniecznością będzie podjęcie leczenia hormonalnego, by przywrócić menstruację.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 06/08/2011

    Kobiety to zawsze mają jakieś problemy.. Jak nie ciąże, okresy, lęki czy inne słabości kobiece, to innym razem z facetami wieczne alo o nic.. dobrze że nie jestem kobietą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>