Demoty

Napisane przez dnia 25 maja, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Badania w 38 tygodniu ciąży

W ostatnim trymestrze ciąży, obejmującym siódmy, ósmy i dziewiąty miesiąc, wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany, a jednocześnie wzbudzający wiele obaw i niepokojów, termin porodu. Brzuch przyszłej mamy z dnia na dzień staje się coraz większy, a ruchy maluszka mniej aktywne i intensywne ze względu na ograniczoną ilość miejsca. W ostatnich tygodniach ciąży zarówno przyszła mama jak i jej organizm powoli przygotowują się do powitania maleństwa na świecie.


karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Kobiece piersi znacznie powiększają się…

Kobiece piersi znacznie powiększają się i rozpoczynają proces produkcji pokarmu, niezbędnego do wykarmienia noworodka. W mieszkaniu pojawiają się rzeczy i akcesoria związane z opieką oraz pielęgnacją noworodka: łóżeczko, wanienka, przewijak, pieluszki oraz wiele innych, a szczególną pozycję zajmuje spakowana torba do szpitala, ustawiona w widocznym miejscu. W 38 tygodniu ciąży (pampers.pl) kobieta powinna wykonać, obok podstawowych badań ogólnych( morfologia krwi i mocz )również badanie ginekologiczne, oceniające wysokość dna macicy, wielkość rozwarcia i tzw. ryzyka ciążowego. W trakcie wizyty w gabinecie ginekologicznym położna dokonuje pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, masy ciała, czynności i aktywności serca oraz ruchliwości maleństwa. Głównym zadaniem zarówno lekarza jak i położnej w tym okresie jest przygotowanie przyszłej mamy do porodu, połogu, karmienia piersią jak również do opieki nad maluszkiem.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

W 38tygodniu ciąży zdecydowana większość lekarzy…

W 38tygodniu ciąży zdecydowana większość lekarzy ginekologów zaleca przeprowadzenie trzeciego, standardowego i niezwykle ważnego badania USG, w trakcie którego położnik określa nie tylko stan łożyska, ale również pozycję dziecka. W ostatnich latach niezwykle popularne staje się również badanie KTG, pozwalające potwierdzić prawidłowość tętna płodu. Wielu lekarzy decyduje się w tym okresie również na ocenę pH kobiecej wydzieliny pochwowej.

rozwój noworodka

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>